VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality VŠEM

Aktuality VŠEM

Skill-Port VŠEM: Banky a jejich role v ekonomice

15. 5. 2021 15:10

Dalším hostem, kterého přivítáme v rámci přednášek Skill-Port VŠEM je Ing. Vladimír Šulc, který působí v MUFG Bank (Europe) N.V. Prague Branch jako Director MUFG Bank Ltd., páté největší bance na světě!

 • V rámci přednášky představí problematiku peněz a jejich fungování v ekonomice, prozradí nám o roli tzv. "finančních zprostředkovatelů" - mimo jiné bank a shrne úlohu centrální banky v ekonomice.
 • Termín: 19.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Banky a jejich role v ekonomice
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Ze života sportovce s handicapem

15. 5. 2021 15:07

Michal Šnajdr je první český hendikepovaný extrémní skialpinista a ultramaratonec, který závodí na největších světových závodech.

 • Žije v Rakousku s přáteli, kteří žijí rovněž s handicapem a řídí neziskovou organizaci Adapted, podporující handicapované extrémní sportovce.
 • Během přednášky Michal popíše svůj životní příběh a přiblíží svět skialpinismu a ultramaratonu. Prozradí, jaké je to je, závodit proti světové špičce!
 • Termín: 20.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím aplikace MS Teams (přístupné i pro veřejnost).
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Sport na vrcholové úrovni
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Důležitost brandové strategie v rámci marketingu firmy

15. 5. 2021 14:59

Nadšenci do marketingu pozor! V rámci cyklu Skill-Port přivítáme na VŠEM Margaritu Kinskou, Brand marketing konzultantku na volné noze!

 • V současnosti působí zároveň jako manažerka pro marketing a partnerské vztahy v IT společnosti MyMight, která vyvíjí vlastní bezpečnou IoT platformu.
 • Má za sebou zkušenosti z firem jako AVG Technologies, Microsoft, Nestlé, ARBES a dalších, kde působila v marketingových týmech.
 • V rámci Brand a Marketing poradenství řeší komplexní strategii firmy, přesahy do zákaznické péče, obchodní strategie a 360 stupňový marketing.
 • Během přednášky představí, co je Brand a jak vypadá strategie Brandu v našem prostředí, naučí nás rozdíl mezi rebrandingem a redesignem, a ukáže nejnovější trendy v tomto odvětví!
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 18. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Brandová strategie jako součást marketingu firmy.
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

Skill-Port VŠEM: Duševní zdraví, aneb bez duše to nejde

11. 5. 2021 08:22

Duševní zdraví jako jeden ze základních pilířů pro náš život. Jak správně klást důraz na duševní hygienu, jak vnímat sebe sama jako prevenci před vznikem duševního onemocnění a jak si všímat signálů, které mohou vést k psychické nerovnováze?

 • Skill-Port VŠEM s Mgr. Monikou Razímovou, psychosociální pracovnicí a úspěšnou profesionální koučkou, která rovněž pracuje jako specialista v oblasti duševního zdraví v nestátní neziskové organizaci Lomikámen, z.ú.
 • Poslední rok žijeme v době, kdy je naše psychické zdraví v ohrožení. Spousta lidí sáhne po pilulkách štěstí a domnívá se, že bude vše v pořádku.
 • Připojte se k nám na akci, která proběhne on-line prostřednictvím YouTube Studium VŠEM 13. 5. 2021 od 17:00 hod.
 • Za účast na akci a odevzdání písemného výstupu (esej/aplikační studie) je možné získat kredity za písemné práce.
 • Téma práce: Duševní zdraví
 • Přihlášení na akci není nutné, odevzdání písemné práce do 30 dnů od termínu konání prostřednictvím SIS VŠEM/Studijní formuláře/Odevzdávárna písemných prací.

On-line setkání s absolventy VŠEM

11. 5. 2021 08:00

Srdečně Vás zveme na on-line setkání s absolventy VŠEM, které proběhne na platformě Clubhouse! Setkání je určeno především pro zájemce o studium VŠEM, kteří by se o škole rádi něco dozvěděli přímo od úspěšných absolventů.

 • Jak probíhá studium na VŠEM? Jaké má škola zázemí, jací jsou vyučující, a dá se při škole pracovat? Na všechny otázky Vám absolventi VŠEM rádi odpoví!
 • Pokud uvažujete o studium VŠEM, ale máte spoustu otázek, setkání je určené právě pro vás.
 • Už jste studenti VŠEM, ale hodili by se vám tipy a triky na úspěšné studium? Přijďte i vy!
 • Setkání proběhne v pondělí 17.05.2021 od 17:30 hod. živě v aplikaci CLUBHOUSE!

Skill-Port VŠEM: Jak a proč začít podnikat

29. 4. 2021 19:25

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak a proč začít podnikat.

Zdeněk Šimek se zaměřuje především na výchovu podnikatelů ve všech možných oborech. Je velice aktivní na sociálních sítích, kde natáčí videa, jak a proč podnikat, na co si dát pozor v začátcích a také velmi rád sdílí své zkušenosti z dob podnikání.

V rámci přednášky se seznámíte s tím, co je to vůbec podnikání, co to obnáší, jaké jsou typy podnikání, jaký by měl být podnikatel, ale také hlavní důvody proč jít podnikat. Dále se dozvíte, co je dobré znát a vědět na začátku podnikání, tipy, rady a návody. Pan Šimek se velice rád podělí o své zkušenosti, které za dob svého podnikání načerpal, a mile rád zodpoví veškeré vaše dotazy.

Hosté VŠEM: Kouzlo psychoterapie

28. 4. 2021 16:30

Hosté VŠEM s Tomášem Kvapilíkem 10.05.2021, od 17:00 hod. na téma Kouzlo psychoterapie.

 • Jaké je místo psychoterapie v běžném lidském životě? Jakou úlohu má plnit? Co se to vlastně děje mezi klientem a terapeutem v soukromí desítek konzultací? Na tyto otázky lidé často hledají odpovědi, často je ale nacházejí jen velmi těžko. Při své praxi přednášející pozoruje, že se psychoterapie jako léčebný a pomáhající obor ocitá někde na hraně mezi běžným povědomím a míjeným tajemstvím. Přednáška má za cíl přispět k příklonu k té první variantě a tak trochu pootevřít pomyslné dveře psychoterapeutické pracovny.
 • Tomáš Kvapilík je psycholog a psychoterapeut ve výcviku. Po dokončení studií pracoval jako terapeut v komunitě pro drogově závislé Krok v Kyjově, poté působil v pozici psychologa v Intervenčním centru Spondea pro osoby ohrožené domácím násilím. V současné době provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, příležitostně se věnuje také přednáškové činnosti na školách a v pracovních kolektivech v rámci osvěty, prevence či krizové intervence.
 • Pan Kvapilík se zaměří na procesy, které u lidí předcházejí rozhodnutí vyhledat psychoterapii. Pojmenuje očekávání ze strany klienta i ze strany terapeuta.

Movie night VŠEM

28. 4. 2021 12:00

Připravili jsme pro Vás Movie night VŠEM zaměřenou na největší chyby ve velkých, převážně hollywoodských produkcích i ve studentských videích.

Pan doktor Ivan Rokošný, který Vás bude akcí provázet, je odborník na slovo vzatý. Dlouhodobě se věnuje audiovizuální tvorbě a díky jeho nadšení pro filmy a studentskou tvorbu se v průběhu streamu dozvíte mnoho užitečných rad a návodů na to, jak se vyvarovat chybám při tvorbě vašich videí, reklamních spotů, filmů, nebo třeba produktových stories.

 • Termín: středa 05.05.2021, od 17:00 hod. prostřednictvím streamu na YouTube Studium VŠEM (přístupné i širší veřejnosti)

Skill-Port VŠEM: Problematika řízení lidských zdrojů a identifikace manažerských talentů

27. 4. 2021 18:37

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Problematika řízení lidských zdrojů a identifikace manažerských talentů.

Stanislav Termann působil jako psycholog u vojenského obranného zpravodajství, následně jako manažer ve funkcích personálního ředitele společností Pěkný Unimex, Securitas a Auto ESA. Řadu let se také věnuje lektorské činnosti, zejména v oblasti zvládání stresu, vedení lidí, komunikace a vyjednávání. Koučuje také manažery i profesní odborníky, kde se zaměřuje zejména na oblasti práce s lidskými zdroji. Současně je autorem mnoha publikací např. Umění přesvědčit a vyjednat a další.

V rámci přednášky se seznámíte hlavně s problematikou v oblasti řízení lidských zdrojů a personalistiky - náboru nových zaměstnanců a efektivní komunikace. Dále by se pan doktor chtěl věnovat identifikaci manažerských talentů již u studentů na VŠ a jejich následnému uplatnění. Také se zmíní o prolínání profesí psychologů a personalistů.

Skill-Port VŠEM: Jak prakticky využít možnosti profesionální sítě LinkedIn

21. 4. 2021 08:46

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Jak prakticky využít možnosti profesionální sítě LinkedIn.

Martin Mlčoch, obchodní konzultant z pražského SALESDOCk, nastavuje technologickým firmám obchodní procesy a nástroje, jako CRM, nebo pomáhá s identifikací vhodných klientů. Specializuje se na kontaktování a kvalifikaci (ověření reálného byznys zájmu) zákazníků. K tomu využívá běžné i moderní nástroje, jako je LinkedIn.

V rámci přednášky se dozvíte, jak se panu Mlčochovi daří zaujmout a pochopit potřeby zákazníků a v důsledku získávat nové zakázky. Zároveň s vámi nasdílí svůj příběh a podělí se o ověřené praktiky jako jsou např. organický dosah na LinkedIn (specifika práce na této síti, využití a vhodnost, budování brandu, networking), principy a využití LinkedIn pro generování poptávky, či automatizace práce na LinkedIn.